PŠ Julijane E. Drašković Cvetlin

Škola u Cvetlinu utemeljena je 1862. godine - prvi učitelj bio je Josip Hegji - škola je radila u zgradi koju je darovao Đuro Drašković.

O broju djece u školi doznajemo od školske godine 1891./1892. godine od kada se vodi spomenica škole - te godine upisano je 112 učenika i 19 učenika u tečaj opetovnice.

Najviše djece u cijelom razdoblju ove škole bilo je  školske godine 1911./1912. kada je bilo čak 407 sposobnjaka (tako su se zvali oni koji su bili sposobni za školu), ali ih je zbog nedostatka prostora upisano samo 152.

Školske godine 1955./1956. započeo je rad u novoj školi sa dvije učionice, zbornica i uprava - škola počinje sa radom kao narodna šestogodišnja škola - djeca tada polaze nastavu u "staroj" školi, novoj i u jednoj kući u selu.

Školske godine 1959./1960. škola je prerasla u osmogodišnju školu, a struju je dobila 1960. godine.

Školske godine 1965./1966. integriraju se škole Pleš, Brezova gora i Cvetlin u Školu Trakošćan, a 1968. završena je montažna zgrada kod škole pa su djeca prestala polaziti nastavu kod "stare" škole.

Današnja školska zgrada svečano je otvorena 22. prosinca 1975. godine.

Od 1. siječnja 1985. kola Cvetlin postaje područna škola  OŠ Višnjica.

Od svibnja 1992. godine škola nosi ime slikarice Julijane E. Drašković.

Naselja iz kojih djeca polaze školu u Cvetlinu su: Jamno, Cvetlin i Jazbina Cvetlinska.