Svi su dani GLOB(E)ALNI

Međunarodni dan planina

Međunarodni dan planina obilježava se 11. prosinca. Taj dan proglasila je Opća skupština UN-a, nakon što su tijekom Međunarodne godine planina 2002. brojni stručnjaci ukazali na potrebu stalnog osvješćivanja svjetskog stanovništva o golemom značenju planina i nužnosti održivog razvoja koji omogućava njihovo očuvanje.

Ove godine je tema Međunarodnog dana planina bila obnavljanje planinskih ekosustava. Učenici 8.-ih razreda OŠ Izidora Poljaka Višnjica i PŠ J.E. Drašković Cvetlin sudjelovali su u obilježavanju ovog dana koristeći materijale koje su pripremile druge škole sudionice projekta (OŠ Đurmanec, OŠ „Gustav krklec“ Maruševec i Medicinska škola Varaždin). Učenici su prošli sadržaj prezentacije na temu Biokovo i sadržaj prezentacije na temu Planine sretan vam vaš dan te sadržaj plakata na temu Dan planina. Nakon toga su učenici sudjelovali u dva kviza, jednom izrađenom u digitalnom alatu Kahoot, a drugom u digitalnom alatu Wizzer. Učenicima su pripremljeni materijali bili poučni jer su stekli nova zanja, a posebno su im se svidjeli pripremljeni online kvizovi.

objavio: Martina Meznarić   datum: 12. 12. 2023.